Blog: Pronájem nůžkového stánku

Pronájem nůžkového stánku

21.12.2018 · Administrátor

Rozhodujete se nad volbou koupě nebo pronájmu? Pojďme si vyjasnit pár faktů jak správně rozhodnout. Šetříte jednak své peníze a také nervy.

Plánujete větší party pod širým nebem nebo se chystáte na veletrh prezentovat Vaše zboží? Samozřejmě, že k tomu potřebujete zajistit nůžkový stánek. Nyní přichází otázka, co se vlastně vyplatí více. Koupě nebo pronájem?

Pokud jste přesvědčeni, že Vás nájem stánku vyjde levněji, je to bohužel omyl. Zohledníme si pár faktů a uvedeme na správnou míru, že koupě je jednak výhodnější a jednodušší.

Samozřejmě rozhodnutí závisí také na tom, jak často budete stan používat. Pokud pořádáte často party v zahradě, nebo se účastníte často na výstavách, tak se Vám rozhodně vyplatí stan koupit. Totiž jedna třetina z ceny stanu představuje cenu nájmu. Při uspořádání tří akcí byste už mohli být vlastníky stanu.


Správně se rozhodnout


Pojďme se podívat na cenové relace pronájmu stánků a co si všechno pronajímatel účtuje. Cena zapůjčení stanu samozřejmě záleží na jeho velikosti. Při 3 metrovém stane se pohybuje cena od 30 - 50 € / den. Při 3x6m je nájem stánku od 60 - 120 € / den. Dost mě zarazilo, že se účtuje tak banální věc jako výpomoc při rozkládání. Dále se účtuje montáž a demontáž. Už jen za cenu demontáže máte nový nepoužitý stan! Vždyť nejjednodušší je přece rozložení a složení nůžkových stánků. Zvládnete to zcela samostatně, bez námahy a do jedné minuty.


Samozřejmě se stany používáním opotřebují a jsem přesvědčena o tom, že když si stan pronajmete očekáváte výborný dojem, který chcete vytvořit na klienta prostřednictvím stánku. Vzezření stánku - zejména jeho čistota je prvním dojmem prezentace. Spotřebitel si Vás všimne nejen kvůli vystavenému zboží. Váš celkový outfit včetně stánku tvoří jakýsi celek strategického marketingu zaměřeného na prodej.


Cena pronájmu, která je uvedena však neznamená ještě konečnou částku. Můžete počítat s i cenou za vyzvednutí. Musíme poznamenat, že tyto stánky se vyznačují i ​​nižší kvalitou. Při pronájmu stánku třeba počítat s více možnostmi. Třeba myslet na počasí, určitě se netřeba řídit předpovědí počasí. V době slunečného dne se počasí může zvrtnout na pořádný liják. Zde do hry vstupují parametry, na které byste měli brát velký ohled. První je stabilita konstrukce, odolnost vůči větru a nepromokavost plachtovin. Díky těmto parametrům jste si jistý, že Vás nemůže překvapit vliv nepříznivého počasí.


Pokud si stánek pronajímáte dlouhodobě, ceny nájmu klesají. Pronajímatelé stanů většinou uvádějí denní sazbu, která platí celý víkend nebo tři dny včetně pátku. Samozřejmě počítejte is kaucí, kterou musíte zaplatit. Kauce se vztahuje například na poškození stánku, které nemusí být ani způsobené Vaší vinou ale například počasím. Z tohoto důvodu jsme uváděli, jaké je třeba brát zřetel na kvalitu stánku. Rychlý vítr uchytí Váš stánek, stánek se zničí zlomením a během pár minut jste přišli o kauci.


Výhody pronájmu stánku

    • jednorázové využití je výhodnější než koupě

    • u větších stanů je započtena cena montáže a            demontáže


Nevýhody pronájmu stánku

    • žádná jistota, že stánek bude k dispozici v daném      čase

    • odpovědnost za vzniklé škody

    • náklady na přepravu


Prezentovat se vlastním novým stánkem nezávisle na pronajímatele, nemít odpovědnost za škodu a využít stan kdykoliv ať už pro soukromé účely nebo profesionální je jednoznačně výhodnější koupě stánku.


Jaký máte názor Vy?

Sdílet na Facebooku

Ověřeno našimi zákazníky

97 % zákazníků doporučuje náš obchod (z 277 recenzí).

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

Sem spokojena

Rychlost Bezproblémová komunikace Jedinečná kvalita zpracování

Výrobce Brimo je jiná liga,